Klimaların Doğru Kullanımı

Yaşam alanlarınızda minimum enerjiyle, maksimum konfor elde edebilmek ve sağlıklı bir klima kullanımı için kesinlikle uzman klima servisine ihtiyaç duyulur. Sektörlerinde deneyimli ve uzman ekiplerle gerçekleştireceğiniz klima montajı uzun vadede daha verimli olacaktır.

Klima montajlarında, iç üniteyi, sağlam bir duvara, dış üniteyi de kolay ulaşılabilecek ve olası bir arızada müdahale edilebilir bir konuma montajlamak gerekir. Ayrıca klima servisini alacağınız firmadan, iç ünitenin su tesisatı, elektrik tesisatı ve dış üniteye yakın olmasını önemle talep etmelisiniz.

Yaşam alanı içerisinde klimanın direkt üzerinize üflememesi sağlanmalıdır. Klimalar, yazın tavana doğru, kışın ise yere doğru üfleyecek şekilde çalıştırılalarak kullanılmalıdır.

Klimalarda enerji tüketimi en az olan A+, A++ ve A+++ sınıfı klimalar tercih edilmelidir.  Bu konuda firma olarak yaşam alanınız için en uygun öneriyi ücretsiz keşifle destek veriyoruz.

Klimanızın üfleme hızını gereğinden yüksek tutmamanız gerekir.

Çok sıcak günlerde, daha fazla ısınan yaşam alanlarında, perde, ,  jaluzi ve kepenkler ile güneşin ısısını keserek enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

On yıldan eski olan klimalarınızı yenilemenizi öneriyoruz. Eski klimalar aynı soğutma performansı için yeni klimalara oranla %40 daha fazla enerji harcayarak daha büyük maliyetler çıkarırlar.

Klimanızın iç ünitesinde, hava giriş ve çıkışının önünün kapanmamasına dikkat edilmesini öneriyoruz. Dış ünitenin hava giriş çıkışında da engel olmamalıdır.

Klimaların filtrelerinin belirli aralıklarla temizlenmesi ve yetkili servisler tarafından periyodik orak bakımlarının yapılması gerekir.

Yaşam alanınız için gereğinden büyük yada küçük klimaların tercihi, istenen konforu sağlamayacaktır. Müşterilerimize sunduğumuz ücretsiz keşif hizmetiyle, yaşam alanınız için en uygun klima seçiminde uzman desteği sağlıyoruz.

Klimalarınızın montajı ve klima servis bakım hizmetlerimizle daha uzun ömürlü cihazlarla, daha konforlu bir yaşam için profesyonel servisler üretiyoruz.